Poradniki finansowe

Niejednokrotnie już słyszeliśmy w życiu stwierdzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. I na prawdę dużo jest prawdy w tych słowach, bo pewnie niejeden z nas w swoim otoczeniu ma lub spotyka osoby, które absolutnie nie narzekają na brak środków finansowych, niemniej jednak patrząc na ich styl życia, niejednokrotnie brak szczęścia rodzinnego, za nic nie zamienilibyśmy się z nimi. Jednak prawdą jest też uzasadnienie, że brak pieniędzy prowadzi do nieszczęść.

I to jest również prawidłowe określenie, wszak niejednokrotnie posiadanie środków finansowych w odpowiedniej ilości może wpłynąć na polepszenie stanu zdrowia poprzez zakup niezbędnych, a drogich lekarstw, czy też wręcz uratować życie. Pieniądze są jak tlen, po prostu potrzebujemy ich i tyle.

Zasadniczo w takiej kwestii jak zarabiać pieniądze są 2 drogi. Jedną z nich jest praca na posadzie, druga to własna działalność gospodarcza. Jeden i drugi sposób zarabiania ma swoje plusy i minusy, to którą drogę wybierzemy, zależy na prawdę bardzo często od naszych indywidualnych predyspozycji. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie tego, że mogliby 40 lat pracować na posadzie, a inni nie widzą siebie w roli przedsiębiorcy. Natomiast przedstawione wyżej działanie ma wspólny mianownik, powinniśmy się nauczyć bez względu na to, w jaki sposób generujemy pieniądze, jak je oszczędzać.

Najważniejszym krokiem na początku, kiedy idzie o finanse, jest to ażeby nie wydawać więcej niż zarabiamy. Przy zakupach nie działajmy impulsywnie i pod wpływem rozmaitych reklamy nie kupujmy produktów, tak de facto nam niepotrzebnych. Oprócz własnego indywidualnego konta bankowego, na który wpływa pensja, załóżmy także rachunek oszczędnościowy i na nim gromadźmy w formie lokaty krótko albo długoterminowej środki pieniężne. Umożliwi to nam zabezpieczyć finanse na taką chwilę, gdy środki finansowe będą nam realnie potrzebne, np w związku z nagłą chorobą, niespodziewanym remontem, czy także przeznaczymy je na niepowtarzalny letni wypoczynek z najbliższymi.
Sprawdź tutaj: kredyt mieszkaniowy wkład własny.