Lokalizacja przecieków w mieszkaniu – usługi

Wykrywanie nieszczelności oraz uszkodzeń w rurach instalacji technologicznych kanalizacyjnych, wodnych, sanitarnych, ciepłowniczych zajmują się fachowcy, którzy mają nie tylko rozległą wiedzę, doświadczenie, niemniej jednak równie stosują przyszłościowe i bezinwazyjne rozwiązania, np takie jak wykrywanie nieszczelności gazem znacznikowym czy też z użyciem profesjonalnej kamery termowizyjnej. Stąd też w sytuacji zauważenia na przykład zawilgocenia ściany czy też posadzki trzeba jak najszybciej skontaktować się z profesjonalistą, który wykona pełną diagnostykę, a więc zastosuje metody, które pozwalają na szybkie i precyzyjne namierzenie nieszczelności w rurach instalacji, tak by możliwe było jak najszybsze usunięcie awarii.
Lokalizacja nieszczelności w instalacjach – co trzeba mieć świadomość tego?
Głównie musimy posiadać świadomość, że nieszczelność w instalacji kanalizacyjnej, wodnej, ciepłowniczej czy również gazowej grozi poważnymi konsekwencjami, dlatego trzeba jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, który zajmuje się wykrywaniem nieszczelności.

Należy tutaj podkreślić, że lokalizacja przecieków wymaga głównie stosowania specjalistycznego sprzętu, np takiego jak kamera termowizyjna, kamera inspekcyjna, czy też popularny gaz znacznikowy, który z dużą precyzją namierza wszelkiego rodzaju nieszczelności zlokalizowane w rurach różnych instalacji. Obecnie specjaliści korzystają z różnorakich metod, jest to między innymi wykonanie próby szczelności instalacji, w celu umiejscowienia wycieków. Forma ta polega na wprowadzeniu czynnika, dzięki czemu można zaobserwować zmiany oraz wahania ciśnienia. Jest to metoda, która pozwala na stwierdzenie, czy w danej instalacji występuje jakiś przeciek a zatem nieszczelność. Stosowane są również inne metody, przykładowo metody akustyczne tj. przeznaczenie geofonu, który pozwala na usłyszenie wycieku instalacji. Inną metodą akustyczną jest przykładowo korelacja wycieku. Jak się więc okazuje, wyszukiwanie wycieków w mieszkaniu wymaga stosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwalają z dużą dokładnością namierzyć te miejsca w instalacji, które zostały uszkodzone lub uległy degradacji, a więc są bezpośrednią przyczyną nieszczelności a także wycieku.

Zobacz więcej: szukanie wycieku w mieszkaniu.