Plisy i inne osłony na okna

Przy aranżacji pomieszczeń z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto wybrać odpowiednie osłony na okna, które nie tylko podniosą walory miłe dla oka pomieszczenia, a zatem będą stanowiły dekoracje, ale również zwiększą komfort użytkowania wnętrza. Aktualnie klienci mają bardzo zróżnicowany wybór nowoczesnych i praktycznych odsłon okiennych, a zatem ze stuprocentową pewnością uda im się wybrać rozwiązanie dopasowane do ich potrzeb czy także preferencji. Jakiś czas temu szczególnym zainteresowaniem cieszą się plisy okienne, które są wybierane nie tylko przez właścicieli mieszkań czy domów, ale też lokali biurowych czy także budynków handlowych i usługowych.

Powinno się pamiętać o tym, że są one dostępne w różnych wariantach kolorystycznych czy też wzorniczych, a więc niewątpliwie uda nam się wybrać taką osłonę, która będzie odpowiednia do stylistyki danego pomieszczenia.
Dlaczego warto wybrać plisy na okna?
Pośród bogatej oferty nowoczesnych osłon okiennych zdecydowanie warto zainteresować się produktem takim jak plisy na wymiar. Głównie będziemy mogli dobrać takie plisy, które będą idealnie pasowały do wielkości i kształtu czy także położenia okna. Przy tym, takie plisy realizowane są z materiałów wysokiej jakości, a zatem w głównej mierze tkanin zaciemniających, które nie przepuszczają światła, ale również z tkanin termoizolacyjnych. Materiały termoizolacyjne na zewnętrznej stronie pokryte są specjalną masą perłową, która skutecznie odbija promienie słońca, a zatem tym samym ogranicza też nagrzewanie się pomieszczenia w okresie wysokich temperatur. Warto być świadomym o tym, że materiały wykorzystywane do stworzenia plis mogą być prane, a jest to rozwiązanie doskonałe wręcz dla alergików czy także osób dbających szczególnie o higienę w pomieszczeniach. Warto dodać również o tym, że plisy okienne, które zostały wykonane z tkanin zaciemniających mogą być po obu serwisach w jednakowym kolorze, ale zewnętrzna strona może być biała, co sprawia mniejszą absorpcję ciepła przez tkaninę. Warto dodać również o tym, że takie tkaniny zaciemniające posiadają warstwę gumową, która ogranicza przypływ światła do pomieszczenia. Ogromną pozytywną cechą takich plis jest też to, że są bardzo proste w montażu a także dają sposobność kontrolowania nasłonecznienia wnętrza.

Zobacz także: plisy.