Zlewy granitowe

Kuchnia powinna być przede wszystkim pomieszczeniem funkcjonalnym. Właśnie dlatego warto wybierać rozwiązania charakteryzujące się dobrymi parametrami użytkowymi, które zwiększają użyteczność tego pomieszczenia. Ze stuprocentową pewnością jeden z najważniejszych elementów to należycie dobrany zlew, który będzie dostosowany w głównej mierze do wielkości pomieszczenia.

Pamiętajmy o tym, że zlew do kuchni musi pełnić określone zadania, a zatem charakteryzować się określonymi cechami, między innymi takimi jak odporność na działanie wysokich oraz niskich temperatur.
Jaki zlew sprawdzi się w kuchni?
Na rynku znajdziemy wiele różnorakich rodzajów zlewów, które różnią się wielkością, zastosowanymi do wykończenia materiałami, jak też liczbą komór. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się przykładowo zlewozmywaki jednokomorowe, które szczególnie dobrze sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach, gdzie aranżując kuchnię musimy brać pod uwagę każdy centymetr. Warto mieć na uwadze też o tym, że jednokomorowe zlewy sprawdzają się też bardzo dobrze w przypadku kuchni, które wyposażone są w zmywarki. Jeżeli mamy na stanie zmywarkę, to wtedy ze zlewu korzystamy de facto rzadko, dlatego wystarczy jednokomorowy. W ofercie sklepów internetowych a także dystrybutorów znajdziemy także zlewozmywaki dwukomorowe, jak również półtorakomorowe, czyli zlewy, w których komory mają różną wielkość. W przypadku takich zlewów mniejsza komora może służyć na przykład do mycia sztućców czy szklanek, a jednakże większa komora wykorzystywana jest wówczas do mycia talerzy czy garnków. Jest to zatem rozwiązanie cechujące się wysoką funkcjonalnością. Warto być świadomym też o tym, że nie tylko wielkość i liczba komór mają bardzo duże znaczenie, ale również materiały zastosowane do zaprojektowania danego zlewozmywaka. Dobrą opinią cieszą się zlewozmywaki granitowe, ponieważ granit to materiał wytrzymały a także odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich oraz niskich temperaturach, jak też na działanie silnych środków czyszczących, na przykład takich jak detergenty. Dzięki temu zlewozmywaki zrobione z granitu zachowują pełnię właściwości, jak również walory estetyczne przez bardzo długie lata wręcz przy intensywnej eksploatacji. Nie jest zatem zaskoczeniem, że zlewozmywak z granitu to na prawdę bardzo często wybierane rozwiązanie.

Więcej: zlewozmywaki z ociekaczem.