Kredyt we frankach – kto udziela pomocy?

Na nieszczęście wiele osób zmaga się z poważnymi problemami natury finansowej, co jest skutkiem zaciągnięcia kredytu w instytucji bankowej we frankach. Takie kredyty zwłaszcza bardzo chętnie były udzielane przez banki kilkanaście lat temu, głównie były to kredyty hipoteczne, a więc kredytobiorcy przeznaczali je na zakup mieszkania czy także budowanie domu. Co za tym idzie, były to kredyty w wielkich kwotach, których spłacanie było rozkładane na kilkanaście, a wręcz kilkadziesiąt lat.

Kredyt we frankach co robić to na prawdę bardzo często zadawane pytanie przez osoby, które na nieszczęście zaciągnęły niekorzystne dla nich kredyty frankowe i nie są w stanie ich spłacać.
Kredyty frankowe – postępowanie
Głównie powinniśmy posiadać świadomość, że jako kredytobiorcy kredytów we frankach mamy prawo domagać się zwrotu nadpłaconych rat lub dosłownie unieważnienia całej umowy frankowej w współzależności od aneksów zawartych w umowie z bankiem. Swoich praw możemy dochodzić poświęcając własny czas, warto mieć na uwadze jednakże, że czeka nas batalia z bankiem, który zrobi wszystko, by nie wypłacić nam odszkodowania czy nie przyznać się do błędu. Warto więc korzystać z fachowej pomocy, jakiej udzielają różnorodne instytucje, jak także kancelarie prawne. Pomoc frankowiczom obejmuje wiele różnych elementów, z którymi na własną rękę możemy sobie nie poradzić, dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów, zarówno z dziedziny prawa, jak też finansów. Dzięki profesjonalnej pomocy ze stuprocentową pewnością mamy znacznie większe szanse, aby wygrać sprawę przed sądem z bankami, ponieważ banki zazwyczaj nie godzą się na polubowne rozwiązywanie tego rodzaju spraw. Będziemy więc potrzebowali pomocy, między innymi tego, aby ktoś nas reprezentował przed sądem i walczył o należne nam pieniądze. Umowa frankowa coraz częściej zawiera niedozwolone klauzule, które dotyczą wzrostu kursu franka szwajcarskiego, co przekłada się na spłacanie znacznie wyższych niż określone w umowie rat. W pierwszej kolejności specjaliści, którzy oferują pomoc frankowiczom, gromadzą wszelką niezbędną dokumentację, by starannie zaznajomić się ze wszystkimi zapisami, które pozwolą wytyczyć strategię postępowania, ponieważ czasem możliwe jest nie tylko odfrankowanie kredytu, ale także unieważnienie całej umowy.

Zobacz również: Pomoc frankowiczom.