Pomoc prawnika – kredyt frankowy

Wszystkie osoby, które posiadają kredyty frankowe i mają kłopoty ze spłatami, co związane jest między innymi z zwiększającym się kursem walutowym franka szwajcarskiego, powinny zgłosić się do kancelarii adwokackich, które zajmują się kredytami frankowymi. Warto pamiętać o tym, że pomoc frankowiczom oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które zajmują się weryfikowaniem umowy kredytowej, a następnie proponują klientom dokładnie określone rozwiązania, które są dla nich najkorzystniejsze. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że instytucje bankowe coraz częściej stosowały w umowach kredytowych tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną podstawę do tego, ażeby taką umowę wręcz unieważnić.

Jeżeli więcej mamy podejrzenia, że zawarta z bankiem umowa kredytowa jest nieuczciwa, musimy poszukać fachowej pomocy prawnej.
Pomoc w sytuacji kredytów frankowych – co trzeba mieć świadomość tego?
Zdecydowanie w sytuacjach skomplikowanych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, warto skorzystać z fachowej pomocy adwokata. Warto wspomnieć o tym, że prawnicy oferują kompleksowe usługi prawne, które obejmują zarówno doradztwo prawne, niemniej jednak też wykonują czynności przedsądowe, jak też reprezentują klienta przed sądami czy na przykład w sporach z bankami. Należy tutaj zaznaczyć, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe często zawierały wady prawne, które powiązane są w głównej mierze z tym, że banki nie informowały w rzetelny sposób swoich klientów o ryzyku związanym z zaciąganiem kredytów we franku szwajcarskim. Kredyty udzielane na kilkadziesiąt lat wiązały się z ogromnym ryzykiem wzrostu kursu walutowego franka, co było potwierdzone licznymi dokumentami, pomimo to banki coraz częściej tych informacji kredytobiorcom nie podawały, a więc wprowadzały ich w błąd. A przy tym niedostatecznie sumiennie informowały także o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się ze wzrostem miesięcznej raty za kredyt, ale także ze wzrostem całego salda pożyczki. Dlatego też kredyt frankowy zaciągnięty w ten sposób, może być unieważniony przed sądem lub również odfrankowiony. Na nieszczęście banki bardzo często unikają odpowiedzialności, dlatego należy sprawę skierować do sądu, by tam dochodzić swoich praw. A w tej sytuacji niewątpliwie przyda nam się pomoc doświadczonego adwokata.

Więcej informacji: pomoc frankowiczom Głogów.