Samochód zastępczy z OC

Według obowiązujących przepisów w Polsce, jako ofiara wypadku samochodowego macie prawo do samochodu zastępczego. O ile na skutek wypadku wasze auto znajduje się obecnie w naprawie albo zostało całkowicie zniszczone, to macie prawo do sużywania auta zastępczego, który zostanie opłacony z OC sprawcy. Jeżeli kilka lat temu prawie każde auto z OC powinno się było szczegółowo uargumentować, aby zyskać je za darmo.

W tym momencie uważa się, że samochód osobowy stał się kluczowym elementem normalnego funkcjonowania każdego z nas. Możecie więc bez problemu od razu ubiegać się o auto zastępcze, które wam posłuży przez kilka następnych dni lub tygodni. Bez wątpienia w sytuacji wynajmowania samochodu zastępczego na OC kierowcy obowiązuje kilka priorytetowych zasad. Jeżeli już wasze auto nadaje się do kasacji, to waszym obowiązkiem jest jak najszybsze nabycie nowego pojazdu. W takim przypadku samochodu zastępcze przysługują wyłącznie na kilka pierwszych dni po wypadku.
W sytuacji długotrwałej naprawy auta osobowego w warsztacie, na cały okres jej trwania przysługuje wam auto zastępcze z OC sprawcy. Będziecie jednak musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające tak długi okres naprawy waszego samochodu osobowego. Wypożyczony samochód z OC sprawcy będziecie musieli przekazać z powrotem do wypożyczalni jeszcze tego samego dnia, w którym odbierzecie własne auto. Warto wspomnieć o tym zapisie, gdyż za właściwie każdy dzień zwłoki będziecie płacili z własnej kieszeni. Priorytetowym misją każdego zakładu ubezpieczeń jest sprawienie, abyście odzyskali wszystko, co utraciliście w chwili wypadku. Zabronione są zatem wszelkie próby wzbogacenia się. Warto więc z dokładnością przestrzegać terminu zwrotu samochodu zastępczego, abyście nie musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów. Bez wątpienia powinniście też skorzystać z tego rozwiązania według przysługującego dla was prawa. Na pewno ułatwi to wam codzienne funkcjonowanie , a ponadto umożliwi o wiele szybciej wrócić do prowadzenia zwykłego życia, które mieliście przed wypadkiem samochodowym.
Sprawdź tutaj: samochód z oc sprawcy siedlce.