Regały do hali magazynowej

W magazynach stosuje się różnorakie rozwiązania, które pozwalają na wydajne przechowywanie różnych towarów, zarówno na paletach, jak także luźnych. Wybór odpowiednich rozwiązań zależny jest między innymi od dostępnej przestrzeni w magazynie, jak także profilu działalności, a więc na przykład charakterystyki magazynowanych produktów. O ile zamierzamy przechowywać towary na paletach, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto zainwestować w mocne regały paletowe, które pozwalają między innymi na dostęp do towaru za pomocą wózków widłowych.

Warto pamiętać o tym, że ten rodzaj regału musi się charakteryzować głównie ustabilizowaną a także mocną konstrukcją, jak również dużym udźwigiem, a zatem zastosowaniem materiałów o odpowiednich właściwościach użytkowych.
Regały i półki – jakie rodzaje wybierać do magazynu?
Głównie powinniśmy zwrócić uwagę na żywotność danych towarów, a więc przeznaczenie konkretnych tworzyw oraz surowców użytych do ich wykończenia. W sytuacji magazynów czy sklepów najlepiej sprawdzają się regały metalowe, a więc takie, których profile oraz słupy są zrobione ze stali, prócz tego galwanizowane a także malowane proszkowo, co zabezpiecza taki produkt przed działaniem niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy substancja chemiczna, niemniej jednak też przed korozją a także uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane np stosowaniem wózków widłowych na hali magazynowej. Takie właściwości posiadają w głównej mierze regały wspornikowe, które przeznaczone są do przechowywania towarów ciężkich. Ten typ regałów składa się zarówno z podstawy, jak też słupów, jednakże towar magazynowany jest na specjalnych belkach, które odróżniają się sporym udźwigiem. Klienci na prawdę bardzo często wybierają również dodatkowe wyposażenie, tak jak stoły warsztatowe czy specjalne antresole, które stanowią wielopoziomowe systemy regałowe. W antresolach używa się przykładowo schody a także chodniki, które umożliwiają obsługę ręczną. Największą pozytywną cechą tego rozwiązania jest sposobność maksymalnego użycia dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali, ponieważ zabudowa tego systemu może sięgać pod sam sufit. Jak się więc okazuje, klient ma do wyboru różnorakie rozwiązania, które sprawdzają się w sklepach czy magazynach.

Więcej informacji: stoły warsztatowe.