Home-link

Kursy organizowane przez szkoły ochrony

O ile marzy nam się praca w charakterze ochroniarza, to powinniśmy zainteresować się ofertą kursów, jakie organizują szkoły ochrony z wieloletnim doświadczeniem. Trzeba pamiętać o tym, że kursy ochroniarskie odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Są to osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony mienia i osób, jak też zabezpieczenia imprez masowych.

Co więcej instruktorzy posiadają należyte kwalifikacje pedagogiczne, tak ażeby w umiejętny sposób przekazywać edukację kursantom. Warto pamiętać więc o tym, że o ile chcemy zacząć swoją karierę zawodową w branży ochroniarskiej, to musimy w pierwszej kolejności zapisać się na kursy organizowane przez szkoły ochrony.
Kursy dla pracowników ochrony – na co zwrócić uwagę?
Trzeba rozpocząć od tego, że kursy dla pracowników ochrony przygotowywane są przez szkoły ochrony, które w swoim zespole posiadają doświadczonych instruktorów. Szkoły ochrony oferują szeroki wachlarz kursów przewidzianych między innymi dla pracowników służb porządkowych oraz informacyjnych w zakresie bezpieczeństwa i obsługi imprez masowych, takich jak koncerty czy pikniki firmowe. Są to też kursy dotyczące edukacji w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej, jak także szkolenia dla pracowników ochrony w zakresie uzyskania pozwolenia na broń. Dużą popularnością cieszy się kurs kwalifikowanego pracownika ochrony, który trwa około trzech miesięcy. W czasie takiego kursu kursanci zdobywają zarówno edukację teoretyczną, jak też umiejętności, które są niezbędne przy wykonywaniu zawodu kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej. W praktyce oznacza to, że zajęcia są podzielone na lekcje teoretyczne, jak również zajęcia praktyczne. Program takiego kursu obejmuje między innymi zagadnienia teoretyczne związane z ochroną osób i mienia, jak także tematy związane z prawem karnym oraz cywilnym. Szczególny nacisk kładzie się na zajęcia praktyczne, a zatem między innymi obchodzenie się z bronią palną, samoobronę czy techniki interwencyjne. Jak się więc okazuje, kurs ochrony przewiduje w programie zarówno zajęcia teoretyczne, jak też praktyczne, które dotyczą między innymi pomocy przedmedycznej, technik oraz taktyk interwencyjnych, jak również obsługi broni palnej.

Zobacz: kurs doskonalący pracowników ochrony.