Gdzie sprzedać stary samochód?

Jeśli nie wiemy, co zrobić ze starym samochodem, to warto zdawać sobie sprawę o sposobów, jaką jest skup aut w Katowicach. Jest to fachowa firma, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie skupowania pojazdów, takich jak samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, ale również naczepy, przyczepy czy maszyny budowlane. Jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeżeli zależy nam na tym, aby bardzo szybko pozbyć się starego pojazdu i otrzymać gotówkę do ręki.

Należy pamiętać też o tym, że skupy pojazdów funkcjonują również jako stacje demontażu pojazdów a także innych pojazdów, w tym maszyn rolniczych a także budowlanych.
Skup i demontaż samochodów – co należy wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że auto złom Katowice oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, które obejmują zarówno złomowanie pojazdów należące do różnych marek a także modeli, jak też odkupywanie samochodów, których wartość jest wyższa niż wartość złomowania. Mogą być to różnorakie pojazdy, a zatem nie tylko samochody osobowe i ciężarowe, niemniej jednak również maszyny rolnicze. Nieważny jest rok produkcji czy przebieg, jak również stan techniczny. Kupowane są samochody skorodowane, powypadkowe, zaniedbane, niesprawne czy z usterkami. Co bardzo istotne, pracownik skupu umawia się z właścicielem pojazdu na oględziny u niego na miejscu. Po zweryfikowaniu stanu technicznego samochodu pracownik skupu proponuje odpowiednią kwotę. Jeżeli już posiadacz uznaje tę kwotę za wystarczającą, to wówczas możemy podpisać umowę. Gotówka wypłacana jest właścicielowi na miejscu. Co za tym idzie, nie musi czekać na przelewy. Zakupiony pojazd odbierany jest przez skup za pomocą lawety, dlatego nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów związanych z transportem. Jak się okazuje, skup aut Katowice to usługa kompleksowa, która ukierunkowana jest zarówno do właścicieli aut starych, jak także dla klientów biznesowych, którzy mają do sprzedaży większą liczbę samochodów, np firmy transportowe. Co więcej warto mieć na uwadze o tym, że o ile nasz samochód jest rzeczywiście w złym stanie, to możemy go przekazać do stacji demontażu samochodów, a wówczas otrzymamy dokumenty, które uprawniają nas do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie. Dzięki temu nie będziemy musieli płacić ubezpieczenia OC za taki samochód.

Polecam: złomowanie pojazdów w Katowicach